Блог Дистанційної школи “Джерело”

Дистанційна освіта очима вчителів

Мені невимовно пощастило бути у цьому житті вчителем

Інтерв’ю з вчителем початкових класів (2-3 класи) ЦДО «Джерело» Сіранчук Ліною Володимирівною

Ми дуже часто показуємо Вам, любі читачі, з якими труднощами зіштовхуються діти та їхні батьки, коли переходять на дистанційне навчання. Але ми зовсім мало говоримо про вчителів, про їхні труднощі та успіхи. Тому ми вирішили показати, що таке дистанційне навчання очима наших талановитих та креативних вчителів. Вчителів, які розуміють, що дистанційна освіта – це необхідність для сучасності. Тож, пропонуємо познайомитися!

Ліна Володимирівна педагог нової формації, з новими поглядами на викладання та креативним підходом до навчання діточок.

Ось, що Ліна Володимирівна розказує про себе.

Мені невимовно пощастило бути у цьому житті вчителем. Так, були, звісно, моменти, коли я розуміла чи не розуміла... Просто казала: "Що ти тут, котів зелених, робиш?" Але ж...

Я обожнюю дітей. Вони так часто доросліші від нас дорослих. Так часто бачать суть, яку ми оминаємо. І вчать більшому, ніж можемо навчити їх ми, вчителі.

Можливо, зовні я мало схожа на солідного педагога з багажем знань, але точно знаю, що з цими малими знаходжусь "на одній хвилі". І навіть доля знає це, тому що в статусі мами, маю змогу повноцінно працювати в #ЦДО_Джерело.

Сьогодні, наприклад, натхненням стала робота однієї третьокласниці – мене просто осяяло. Скільки справжнього в дітях. Такі речі я пам"ятаю довго. Можу забути блискучі відповіді на "12" з математики, не згадати бездоганну контрольну з мови, але "авторські" твори, малюнки, думки не забуваю.

Давайте змогу дітям частіше відчути себе крутими. Вони насправді такі. Знаєте, я дозволяю собі завищувати бали. Не тому, що не вмію об"єктивно оцінювати, а лише тому, що вмію вірити. Завжди дивувалася, як можна заохотити "шістьоркою, бо можеш краще". І ці цифри нічогісінько не значать, а вселити впевненість - вартує багато.

Мені довелося зрозуміти одну важливу істину і зі свого дитинства, і з дитинства школярів: Бог дає крила нам лише раз. Від народження ми з ними і можемо все, допоки по одній пір"їні їх не "висмикують" насмішками, клеймом невдахи та зневірою. Хваліть дитину за найменші перемоги. "Відмінниками" у школі будуть не всі. Зате всі можуть бути відмінниками у житті.

Пам"ятайте про цю штуку, коли малеча принесе черговий малюнок чи похизується казкою, а може, вигадає якогось рибонога чи розповість, що побачила майбутнє. Я вірю в свою дитину і тих, що не мої, але "свої".

І ось перше запитання.

Якому типу навчання Ви надаєте перевагу: традиційному чи дистанційному? Чому?

Якщо говорити про перспективи у навчанні, тоді дистанційному, тому що є можливість для учнів самостійно розставляти навчальні пріоритети та керувати власним часом. Сама ж планую поєднувати їх, тому що ніщо не замінить саме для мене живого спілкування з дітьми.

Ліно Володимирівно, з якими труднощами Ви, як учитель, зіткнулися під час роботи у сфері дистанційної освіти?

Поки що жодних. Ми працюємо та живемо в умовах співробітництва. Хоча існує тенденція в умовах такої освіти, коли  батьки не до кінця усвідомлюють вагу зробленого вибору на користь дистанційного навчання та ставлять вимоги до тьютора, як до репетитора, тобто плутають можливість їхніх дітей навчатися самостійно будь-де та будь-коли з індивідуальним навчанням суто з їхньою дитиною. Та такі речі трапляються вкрай рідко і не зі мною=) Причини безумовно зрозумілі, адже хто не хвилюється за успішність своїх малюків?!. Завжди кажу, що "наші" люди завжди будуть з нами. Мені пощастило, адже маю дітей та батьків, з якими ми на одній хвилі. 

Скажіть, на Вашу думку, які переваги та можливості відкриває як для вчителів, так і для дітей дистанційна освіта?

До всього сказаного додам лише, що переваги - попри загальні і зрозумілі - у кожного з учасників навчального дистанційного процесу в ЦДО "Джерело" свої, а наявність "плюсів" - це завжди задоволення і позитив. А на користь чого ви зробите свій вибір?! Звісно ж, лише на користь позитиву. Я так і вчинила: обрала нове, просторове і простірне, хороше, новаторське, креативне та вражаюче. До того ж, всі "джерелята" вміють "обіймати" словом. Мені пощастило працювати з людьми, в яких великі не лише "голови", а й серця. І кожен з нас готовий ним поділитися, а це багато вартує, чи не так?!

А чи встигли Ви вже помітити якісь позитивні зміни в успішності учнів? Чи краще учні засвоюють матеріал, навчаючись дистанційно (= самостійно)?

Мені напрочуд пощастило з дітками. Вони розумнички і засвоюють
матеріал з охотою на високому рівні. Тому важко об"єктивно оцінити всіх інших учнів. Щодо відгуків самих дітлахів та їх батьків - вони у шаленому захваті від такої змоги. Зі слів одного тата, його дитина може вивчати цілий тиждень лише літературу, поки має запал, а потім на "одному" триденному подиху математику і так має цілісну картину. Я ж велику перевагу вбачаю у реалізації здібностей моїх крихіток. Так Семен може за 15 хв виконати урок з української мови, бо має неабиякий хист до її вивчення і приділити більше часу мізкування над математикою. Аналогічно йому Марійка витрачає на "розклад" 1.5 год замість 5 год в традиційній школі, а тоді займається улюбленим балетом та малюванням. 

Ліно Володимирівно, як Ви вважаєте, чому сприяє дистанційна освіта загалом у світі та в Україні зокрема?

Дистанційне навчання розширює кордони у всіх сенсах і для освіти в Україні це великий крок вперед. Це досвід, який знають у світі і починають пізнавати на нашій Батьківщині. Не бути винахідником не означає бути гіршим. В родинній команді ЦДО "Джерело" є можливість перевершити країну-першовідкривача в цій системі, до того ж, багато в чому ми вже попереду і найперші, хоча наша школа ще дуже молода. І я безсумнівно бачу, як "заморські" колеги вчаться в нас, тому що нам дійсно є чим поділитися.

Інтерв’ю підготували: вчитель інформатики Боровцова Єлизавета Валеріївна, вчитель української мови та літератури Вороновська Дарина Ігорівна

Коментарі
Ліля 23.02.18 - 22:25:51
Я пишаюся знайомством з Ліною Володимирівною, з її родиною. Це дійсно Люди, які підтримають, допоможуть, порадять. Бажаю Ліні Володимирівні творчих успіхів та професійного злету. Вірю в світле майбутнє дистанційного навчання, хоча сама є прихильником "живого" спілкування. Цілком і повністю погоджуюсь з тим, що дітям потрібно вселяти віру в себе з дитинства і не скупитися на оцінку... для нас це дрібниця, а дитина щаслива! А щаслива дитина - успішна країна! Успіхів команді ЦДО "Джерело"!
Залишити коментар
Директор (Пн-Пт з 10:00-18:00):
+38 068 864 31 80 (Viber)
+38 095 551 85 79
dist.educ1@gmail.com
Прийом в офісі школи:
Вівторок та Четвер з 14.00 до 17.00
Адміністратор школи
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту
(виключно Атестація)
Прийом в офісі школи:
Пн-Пт 9:00-17:00
+38 099 007 70 50 (Viber)
Секретаріат (Пн-Пт з 9:00-17:00):
+380 97 770 50 30 (Viber)
+380 99 770 50 30
sekretar.dzherelo@gmail.com
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12, оф. 101
Відділення Нової пошти № 190
м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80