Блог Дистанційної школи “Джерело”

Дистанційна освіта очима самого учня

Знайомтесь - це Світлана, учениця 9-го класу нашої школи та її історія:

Я нарешті, набравшись сміливості, взяла себе в кулак і вирішила написати статтю на цю тему. Я давно готувалась до неї та тільки зараз я наважилась на публікацію. Що ж, ближче до справи.
З тих пір, як я перейшла в іншу школу, більша частина мого оточення (у більшості – люди, яким за 40) не можуть зрозуміти мого вибору. Сьогодні я навчаюсь в дистанційній школі. Якщо коротко, то дистанційна школа – це онлайн-школа, в якій план навчання трохи відрізняється від традиційних шкіл.
Щоб наочно продемонструвати різницю між школами для тих, хто ще досі не зрозумів, про що йдеться у цьому тексті, я розповім свою історію. З раннього дитинства я вміла співати, танцювати, розмірковувати на дорослі теми, непогано вчитися та робити ще купу цікавих речей. Поки я вчилась в 1-4 класі, все було гаразд. Але коли я почала розвивати свої здібності, поглиблено вивчати англійську, займатися малюванням, читати розумні книжки – я стала тупим бидлом, яке нічого не може зробити, окрім як викликати роздратування однокласників. І чим частіше мене відправляли на різні конкурси від школи – тим більше мене ненавидів клас. Звичайно, я не втрачала авторитету в очах класу, але мене почали відкрито зачіпати і навіть гнобити. Був час, коли я навіть стала старостою, але всі і досі намагалися мене ігнорувати. Приходити додому напівживою-напівмертвою після купи уроків і додаткових – це були пекельні муки. Щоб стіна непорозуміння між мною і читачем впала, то я поясню детальніше. Урок триває 45 хвилин. На день постійно 7 уроків, а в «особливі» дні «щастило» і на 8 уроків. За допомогою калькулятора ми проводимо обчислення і розуміємо, що в старшій школі діти проводять не менше, ніж 5-6 годин, не враховуючи змін і чергування. Якщо і ці пункти приплюсувати, то виходить 8,5 або 9 (в особливо важких випадках) годин. Для тих, кому вдома не сидиться, були вигадані додаткові заняття і вони в середньому забирають 2-3 години. І ще плюс гора домашньої роботи, де кожен урок найважливіший, і на яку може піти 4 години (перевірено на собі коханій). Просто задумайтеся: в середньому в учня на всі ці заходи йде 14-16 годин! 14-16, Карл! І у всій цій вакханалії вчителі досить часто говорили, що витрачати 3 години на себе - це норма. 3 години?! 3 години дорівнює 2-м переглянутих фільмів, 4-м серіям 45-хвилинного серіалу і 45-и програним пісням зі списку відтворення. І цього нам повинно вистачити ?! Мене страшно дратувало, коли вчителі приводили себе в приклад. Це все звичайно добре, але вам за це платять! Вам платять за навчання дітей новому, за перевірку зошитів, за заповнення класних журналів. Причому тут те, що ви працюєте більше, ніж потрібно? Це відбувається або через ваше бажання, або через вашу некомпетентність, тому що ви не встигаєте виконувати свою роботу вчасно. Ну, я трохи відійшла від теми, тому продовжимо.
Якщо спробувати поглянути на ці 16 годин крізь пальці, то є ще одна проблема. І це буллінг. Це те, через що я пройшла сама особисто і знаю, які відчуття після того, як всі однокласники сказали тобі в обличчя, що ти і жирна, і страшна. О так, бейба - повне занурення в похмурість, смуток і заниженої самооцінки. Нікому не побажаю такого, тому що плакати ввечері і знати, що ти страшна, тупа, нікому не потрібна - це ще ті екстремальні відчуття. З особистого досвіду можу сказати, що тебе можуть зачіпати з таких причин, як:

1) Замкнутість в собі;
2) Зовнішній вигляд, який не вписується в стандарти нинішньої краси;
3) Твої батьки;
4) Твій стиль життя;
5) Характер;
6) Талант до чогось.
Так, навіть талант потрапив в цей злощасний список. Можна ще додавати і додавати різноманітних пунктів, але я зупинилася на основних. Постійні підколи, докори і тупі жарти в твою сторону дуже нагнітають. Я хоч і страждала від цього, але всім закривала рот. У мене просто вироблявся імунітет і в собі збиралося стільки отрути, що навіть через довгий час перевчитися було дуже важко. Я і зараз все ще коректую себе, але як же бути з тими, хто не може за себе постояти? Ось на прикладі моєї подруги я просто побачила і жахнулася, наскільки страшними наслідками може обернутися шкільне цькування. Вона просто замкнулася в собі, ні з ким не розмовляла, крім мене і ще однієї дівчинки, завжди ховалася в глибини темних коридорів і коли її викликали до дошки, вона вся тряслася від нервів. І тепер я плавно перейду на наступний пункт обговорення буллінгу. Цькування однокласників - це ще пів біди. А ось коли вчитель тебе при всьому класі називає ледаркою, ні на що не здатною і садить за парту з гордим виглядом і гучними словами: «Ти нічого не вмієш! Сідай, 2! » - це дзвіночок, на який потрібно реагувати одразу. Чомусь ніхто не замислювався про те, що вчителі самі підбивають учнів на такі вчинки. У вчителів є свої «улюбленці», вони до них ставляться як до власних дітей і тим самим викликають ревнощі у інших дітей. Це все переростає в один величезний конфлікт і протягом 5-11 класів школа стає полем бою як учнів, так і вчителів з батьками. У 5 класі діти розбиваються на невеликі групи по 3-6 чоловік і ворогують між собою. Якщо знаходяться сміливці-одиночки, вони не довго протистоять іншим і в результаті або прибиваються в якусь групу чи терплять найболючіші підколи до певного моменту (частіше за все - до нервового зриву). А ці батьківські збори чого тільки варті. Нехай би там кожному з батьків окремо говорили про успіхи і проблеми своїх дітей, але ж ні. Всім потрібно знати, який Вася двієчник, а Антон розумашка. І всім батькам потрібно знати, які у всіх інших учнів оцінки і поведінка. Потім прийти, розповісти все своїм дітям, а ті в свою чергу прийдуть в школу і зможуть попсувати нерви тим, у кого не найкращі результати в школі.
У такій ситуації навчання ставало просто impossible. А якщо ще є якісь проблеми в сім'ї - то найчастіше дитина закривається від усіх. І коли родичі починають голосити: «Хто з тебе виросте? Як можна так довго залипати в свої компутери? Який же ти ледацюга! » і.т.д, то дітям вже не до навчання і не до суспільства. Багато підлітків просто ховається в куточках Даркнета, не бажаючи приймати реальність. І багато дорослих просто не розуміють (або не хочуть розуміти), що постійний моральний тиск на ще не зміцнілий мозок може принести як фізичну (селфхарм, наприклад) так і психологічну (депресія, апатія) шкоду. І до цього всього може бути причетна школа. Є люди, які можуть сказати, що у них хороша школа і нормальні однокласники. Але не всім так пощастило і, змінивши 3 школи, я ні разу не зіткнулася з хорошою школою. Зараз впроваджують нові реформи, щоб змінити таку плачевну ситуацію з освітою, але результати поки не видно. Але я знову заглиблююсь в деталі, тому я все-таки наближуся до теми дистанційної школи і відповім на декілька частих запитань, які зазвичай ставлять учням дистанційних шкіл.
Мама втомилася від моїх розповідей про те, що в школі все погано і знайшла варіант вирішення цієї проблеми. І дійсно, дистанційна школа стала для мене рятівним колом. Спочатку я опиралася і не хотіла йти з цієї школи, але провчившись тиждень в новій, я зрозуміла, що таке кайф від навчання. Було досить незвично, але за 1 семестр я втягнулася і серйозно так втекла за програмою наперед. Я не витрачала 9 годин для навчання на день. Мені вистачало 3-4 години, щоб зробити домашні завдання і пройти кілька уроків на завтра. Я почала вивчати французьку, нарешті почала займатися вокалом, зайнялася малюванням, навіть трохи походила в спортзал (але потім закинула). Я зайнялася саморозвитком. Переглянула свій плейлист і оновила його радикально, тому що у мене так сильно змінилися смаки, що я навіть себе перший час не впізнавала. Я змогла подивитися кілька фільмів і серіалів, які постійно відкладала на потім. Я прочитала багато цікавих книг. Так, я навіть гуляти почала! Дистанційна школа мене реально змінила в кращу сторону. Дуже хочу подякувати моїй мамі, яка перенесла всі мої істерики і все-таки перевела мене в цю школу. Я нескінченно їй вдячна.
Тепер я мабуть відповім на всі ті питання, які мені частенько ставили.

1)    Як же це, без учителя? Він же не зможе пояснити все так, як у звичайній школі!

Ну звичайно ж ми вчимося з учителем. Просто він не стоїть над душею. Вчителі завжди з нами на зв'язку. Якщо їм написати - вони дадуть відповідь і допоможуть пояснити те, чого ти не зрозумів. Якщо є проблеми - вчителі напишуть і поцікавляться, чи не потрібна тобі їх допомога. Якщо ти не розбираєшся в якійсь темі - тобі скажуть час онлайн-консультації, на якій учитель зможе пояснити все більш детально. Можливо тільки у мене був такий неприємний досвід, але майже всі мої вчителі в попередній школі мене ігнорували. Швидше за все це відбувалося через те, що я не носила їм подаруночки і конвертики, але я чула дуже багато дурних відмазок, тому все доводилося розгрібати самотужки. А в цій школі я вперше побачила вчителів, які по першому твоєму проханню про допомогу обов'язково тобі допоможуть.

2)    А як же живе спілкування? Ви ж тільки в комп'ютерах своїх сидіти почнете і взагалі на вулицю виходити перестанете!

Це вже справа самоорганізації. Такий стиль навчання підходить не всім. Якщо дитина не може організувати свій вільний час і йому потрібна людина, яка буде стояти поруч і постійно контролювати, тоді така школа не для вас. Щодо живого спілкування, я можу навести свій приклад. Я постійно десь тусуюсь. Я мотаюся по місту, гуляю, спілкуюся з друзями. За допомогою курсів я знайшла так багато друзів, що досить рідко я сиджу вдома з пледом, переглядаючи дурні відоси на Ютубчику. І звичайно ж, я не можу пропустити повз наші шкільні зустрічі. Нам пропонують купу екскурсій, вебінарів і всього-всього. Я навіть почала грати в шкільне «Що? Де? Коли?», і у нашої команди досить непоганий результат як для новачків. Трохи вище я вже наводила приклади спілкування між однокласниками і, чесно кажучи, вже краще без спілкування, ніж постійне пригнічення. Загалом, якщо захочеш - то і з незнайомцем на вулиці подружишся)

3)    Ну ви ж почнете списувати! І як тоді оцінювати досягнення учнів?!

Почнемо з того, що це все буде лежати на совісті самого учня. Він повинен розуміти, що хоч вчитися і стане легше, але програму ніхто не відміняв і ДПА разом з ЗНО буде гуляти з вами за ручку, поки ви не закінчите школу. Тому потрібно не просто дивитися відповіді на тести в Інтернеті, а й вчити щось, тому що сила Інтернету на іспитах, на жаль, не діє.

4)    Але це ж платно. А в звичайній школі ти не платиш за знання!

Так, це платно. Хоч у звичайній школі ти і не платиш за навчання (якщо не брати всі ці «на штори, на ремонт, на охоронця, на подарунки вчителям»), але й бути впевненим в своїх знаннях ти теж не можеш. Багато учнів можуть взагалі не розуміти матеріал, і допомогти їм може тільки купа додаткових, що не є найкращим рішенням для дитини, яка і без того ледве приповзає додому. Можу сказати, що в дистанційній школі трохи по-іншому до цього ставляться, але знову ж таки все залежить ще й від самого учня і його підходу до навчання.

5)    А як все це відбувається? Ну, у вас сайт може якийсь є?

Так, є свій сайт, який доступний за посиланням, яку адміністрація надсилає на пошту батьків разом з логіном і паролем учня (його можна змінити). Далі дитина, зайшовши до свого кабінету, може бачити свої досягнення, оцінки разом з тематичними та семестровими. Є чати, щоб можна було листуватися з учителями та учнями. На спеціальних вкладках можна дізнатися про ті чи інші заходи. Якщо що, можна звернутися в техпідтримку. Щоб батьки могли стежити за своїми дітьми без входу в їх особистий кабінет, в цьому році з'явилися кабінети для батьків, які можна перевіряти час від часу. Ще батькам на пошту приходить статистика про роботу дитини від куратора. Тому все можна перевіряти, звіряти, контролювати. Головне - не перестаратися. А то у дітей може з’явитися недовіра до дорослих)

6)    І що, так вчитися простіше?

Мені так. Ця школа привчила мене до самоорганізації. Тепер я трохи більше стежу за своїм часом, за своїм розкладом. Я більше не страждаю від вчителів і однокласників, я заводжу нові знайомства, я розслабляюся і живу спокійним життям. Дистанційна школа може дати багато. Головне - не втратити можливості і почати над собою працювати.


А я буду закінчувати цей "многобукоффний" пост і скажу кілька слів на завершення. Вирішувати, в якій школі буде краще, - це особистий вибір кожного. Абсолютно неважливо, де вчиться дитина. Важливо розуміти, чи знає вона те, що вчить. Звичайно учень не може вивчити все на світі. У всіх різні здібності. Хтось технар, хтось гуманітарій. Школа - це своєрідна база знань, яка може допомогти в подальшому. Якщо з базою є проблеми - добре б підтягнути предмет, щоб надалі не було проблем. А так, поки є час відпочивати і не напружуватися - насолоджуйтеся цим часом. Він дуже швидко тікає.
Якщо є питання - обов'язково відповім. Буду рада прочитати вашу думку в коментах. А на цьому все. До нової зустрічі!)

Урок вокалу нашої Світланки: 

 

Автор: Світлана Площинська

Коментарі
Ірина 26.03.19 - 13:34:59
Чудово написано!!! Дякую
Олеся 26.03.19 - 16:17:39
Дякую за таку відверту розповідь. Дуже шкода, що в моєму дитинстві не було такої школи. Розумію через шо тобі довелося пройти. Я змінила 4 школи....
Зараз радію, що моя донька має можливість навчатися дистанційно.
Цікавий урок вокалу. Можеш поділитися контактом викладача?
Залишити коментар
Директор (Пн-Пт з 10:00-18:00):
+38 068 864 31 80 (Viber)
+38 095 551 85 79
dist.educ1@gmail.com
Прийом в офісі школи:
Вівторок та Четвер з 14.00 до 17.00
Адміністратор школи
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту
(виключно Атестація)
Прийом в офісі школи:
Пн-Пт 9:00-17:00
+38 099 007 70 50 (Viber)
Секретаріат (Пн-Пт з 9:00-17:00):
+380 97 770 50 30 (Viber)
+380 99 770 50 30
sekretar.dzherelo@gmail.com
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12, оф. 101
Відділення Нової пошти № 190
м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80